in

Jak przygotować samochód do jesieni?

Jesień to dość uciążliwa pora roku dla posiadaczy samochodów. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że często panują wtedy niekorzystne warunki pogodowe, pada deszcz, wszędzie jest pełno liści, a na ziemi pojawia się błoto. Warto zadać sobie jedno kluczowe pytanie – jak powinno się przygotować samochód do jesieni? W pierwszej kolejności można pomyśleć o powłokach ochronnych, wśród których na pierwszy plan wysuwają się powłoki ceramiczne.

Powłoki ochronne na lakier samochodowy – dlaczego warto z nich korzystać?

Powłoki ochronne na samochód w okresie jesiennym to absolutna podstawa sukcesu, ponieważ to właśnie dzięki nim lakier samochodowy jest zabezpieczony przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych i czynnikami środowiskowymi. Jedną z najpopularniejszych opcji na rynku jest obecnie powłoka ceramiczna, odpowiedzialna za stworzenie twardej warstwy na powierzchni lakieru. Karoseria jest w tym przypadku chroniona nawet do 5 lat, w zależności od wybranego wariantu. Jednocześnie warto mieć świadomość tego, że powłoka ceramiczna na samochód niesie za sobą wiele innych korzyści:

  • podniesienie walorów estetycznych użytkowanego auta,
  • ochrona lakieru w okresie jesiennym,
  • uzyskanie przez lakier niesamowitej głębi koloru,
  • ułatwiona konserwacja i pielęgnacja samochodu.

Wystarczy wziąć pod lupę profesjonalne powłoki ochronne i po krótkich analizach zdecydować się na najdogodniejsze rozwiązanie rynkowe. Nie da się ukryć, że powłoka w wersji ceramicznej zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających kierowców, gwarantując samochodom wysoki połysk, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, głębię koloru, wysoką hydrofobowość i zabezpieczenie przed niewielkimi zarysowaniami oraz promieniowaniem UV.

Kto powinien się zająć nałożeniem powłoki ochronnej na samochód? Co jeszcze warto wziąć pod lupę jesienią? Porady

Decydując się na powłokę ochronną, warto odwiedzić sprawdzone i renomowane studio detailingowe Fabryka Połysku, w którym zatrudnienie znajdują wybitni specjaliści branżowi, posiadający spore doświadczenie w aplikacji powłok ceramicznych i przygotowywaniu samochodów na jesień. Wszelkie usługi zostaną wykonane z pasją, maksymalnym zaangażowaniem oraz troską o indywidualne potrzeby klientów. Dzięki temu auto będzie skutecznie zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Nałożenie powłoki ochronnej to również gwarancja zainwestowania we właściwości antystatyczne, ochronę przed oksydacją, produktami chemicznymi i solą oraz uzyskanie śliskiej powierzchni, ułatwiającej precyzyjne czyszczenie auta.

Jesienią przydaje się jeszcze wiele innych usług, akcesoriów oraz produktów, wśród których ważną rolę pełni tzw. niewidzialna wycieraczka. Decydując się na nią poprawia się własne bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Wycieraczka będzie odpowiedzialna za odpychanie kropel deszczu i poprawę widoczności na pokonywanej trasie. Przy okazji ograniczy się wtedy konieczność korzystania z tradycyjnych wycieraczek samochodowych. Omawiany produkt jest łatwy w aplikacji i sprawdzi się zarówno na krótszych, jak i zdecydowanie dłuższych trasach. W razie potrzeby właściciele samochodów mogą się też zdecydować na polerowanie auta, oklejanie czy też kompleksowy detailing wnętrza.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie silniki sprawdzają się w Audi A4 B8?

wynajem samochodow

Wynajem samochodów. Kiedy warto? Jakie są formalności?