in

Korzyści zastosowania folii ochronnej na samochód

Podbijające rynek folie ochronne PPF są aktualnie najlepszą formą zabezpieczenia lakieru na samochodzie. Właściciele, szczególnie aut luksusowych chcą zrobić wszystko, by maksymalnie ochronić swoją maszynę przed wszelkimi uszczerbkami. Dzięki profesjonalnie założonej bezbarwnej folii nic z tych rzeczy im już nie grozi.

Folia ochronna PPF – co to jest?

Folia PPF (Paint Protection Film) to skuteczna ochrona auta przed dość typowymi uszkodzeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Można zastosować ją na pojedyncze części auta, jak i na całość karoserii. Folia PPF wykonana jest z poliuretanu, a jej barwa jest przezroczysta, dzięki temu jest niezauważalna na karoserii auta. Grubość foli to około 160 mikronów. Cena oklejenia auta jest uzależniona od wielkości samochodu, skomplikowania aplikacji, a także od modelu oraz stanu pojazdu. Nakładana jest bez użycia ostrych narzędzi, dlatego właściciele aut nie muszą się obawiać o zniszczenie karoserii podczas aplikacji folii.

Dla kogo?

Oklejanie folią ochronną PPF zaleca się w szczególności właścicielom rzadkich i zabytkowych lub nowych i drogich pojazdów. Wskazana jest dla osób, które wcześniej często odwiedzały lakiernika samochodowego i mają już tego zwyczajnie dosyć i chcą cieszyć się idealnym stanem lakieru przez lata.

Zabezpieczenie samochodu na długie lata

Zastosowanie folii chroni przed typowymi dla zewnętrznej powłoki auta uszkodzeniami takimi jak zarysowania, otarcia, zabrudzenia, szkodliwe działanie środków chemicznych, czy skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za wyborem bezbarwnej folii ochronnej przemawia też fakt, że pozwala ona na zabezpieczenie nie tylko lakieru, ale również wielu innych elementów auta. Można pokryć nią między innymi zderzaki i reflektory, a także wykończenie i wyposażenie wnętrza, łącznie z ekranami dotykowymi.

oklejanie samochodu folią

Źródło: https://promomoto.pl/

Wrażenie estetyczne

Folia ochronna to nie tylko zabezpieczenie karoserii, ale także pozytywne wrażenia estetyczne. Okleina samochodowa występuje w postaci bezbarwnej oraz w pełnej palecie kolorystycznej, co daje nieograniczone możliwości stylizacji nadwozia zgodnie z gustem właściciela. W dowolnym momencie można zmienić kolor auta i dodatkowo zapewnić doskonałą ochronę elementom nadwozia.

Zdolność do samoregeneracji

Największą zaletą folii PPF, o której jeszcze nie wspomnieliśmy jest jej zdolność do samoregeneracji. Jeśli zostanie ona uszkodzona w niedużym stopniu, wszystkie ubytki same wypełnią się pod wpływem wysokiej temperatury. W tym celu wystarczy wystawić auto na promienie słoneczne lub umyć je ciepłą wodą. To sprawia, że w warunkach normalnej eksploatacji zapewnia samochodowi właściwie dożywotnią ochronę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ubezpieczenie oc

Ogromne podwyżki ubezpieczeń OC? Poznaj 3 sposoby na tanie OC

Jak przygotować kombajn do zimy?