in

Ogromne podwyżki ubezpieczeń OC? Poznaj 3 sposoby na tanie OC

ubezpieczenie oc

Każdy kierowca zobligowany jest do opłacania ubezpieczenia OC, odnoszącego się do odpowiedzialności cywilnej w przypadku spowodowania wypadku z udziałem osób trzecich – w związku z wysokim ryzykiem wzięcia udziału w stłuczce lub poważniejszym wypadku samochodowym, nieodzowne staje się regularne opłacanie składek na wspomniane ubezpieczenie. Warto zaznaczyć, że jego koszty są spore, stając się coraz wyższymi i znacząco obciążając budżety kierowców – z uwagi na wzrastające koszty OC, kierowcy poszukują sposobów na ich obniżenie. Poniżej kilka wskazówek dotyczących tego zagadnienia.

1. Analiza i weryfikacja ofert ubezpieczycieli

Oczywista wydaje się konieczność przeprowadzenia dokładnego przeglądu dostępnych alternatyw ubezpieczenia OC – na rynku ubezpieczeniowym istnieje bowiem mnóstwo firm, oferujących wspomniane polisy, a duża konkurencja skłania do przedstawiania korzystnych i racjonalnych finansowo propozycji. W związku z tym potencjalny klient powinien zaopatrzyć się w wiedzę dotyczącą posiadanych opcji, opierając się na niej podczas negocjacji z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej.

Rzetelna analiza dostępnych ofert ubezpieczenia OC umożliwia ich weryfikację, co z kolei przyczynia się do realnej szansy wyboru optymalnej i korzystnej opcji.

2. Ubezpieczenie w pakiecie

W ofertach firm ubezpieczeniowych częstą propozycją okazują się różnego rodzaju pakiety polis, które uwzględniają skorzystanie z więcej niż jednego ubezpieczenia, co staje się podstawą do uzyskania zniżki. Najczęściej tanie OC stanowi wynik jego połączenia z nieobowiązkową polisą AC lub NNW, jak również innymi dodatkowymi opcjami ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ciekawą alternatywą wydaje się skorzystanie z pakietu łączącego ubezpieczenie OC z polisą odnoszącą się do nieruchomości – jeśli klient zainteresowany jest wykupieniem kilku polis, z pewnością powinien zrealizować je w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, uzyskując dzięki temu korzyści finansowe wynikające z oszczędności.

Inną opcją pakietową okazuje się pakiet dealerski, mający zastosowanie w przypadku zakupu nowego samochodu w salonie – producenci samochodów funkcjonujący w porozumieniu z wybranymi towarzystwami ubezpieczeniowymi oferują bowiem kompleksowe polisy, zawierające w sobie najczęściej pakiet obejmujący OC, AC, NNW oraz Assistance.

3. Ubezpieczenie ze współwłaścicielem

Tańsze OC można uzyskać, podejmując ubezpieczenie wraz z osobą, która zgodzi się zostać współwłaścicielem samochodu – jeśli posiada ona zniżki, jak również cechuje ją zbudowana korzystna historia ubezpieczeniowa zostanie ona wzięta pod uwagę podczas szacowania wysokości spłacanego OC. Warto jednak zaznaczyć, że podobna alternatywa okazuje się ryzykowna dla współwłaściciela, z uwagi na możliwość utraty wypracowanych zniżek w wyniku stłuczki lub wypadku, spowodowanych z winy drugiego udziałowca samochodu.

Współwłaścicielem może zostać małżonek, rodzic lub inny bliski krewny, jak również niespokrewniona osoba, wyrażająca zgodę na wspólne posiadanie auta.

Warto dodać, że w sytuacji wspólnoty majątkowej małżeństwa, zniżki ubezpieczeniowe traktowane są jako wspólne – wypracowane zniżki przechodzą więc na współmałżonka, który staje się uprawnionym do korzystania z nich.

Jak wynika z powyższego zestawienia informacji, tanie OC można uzyskać na różne sposoby – z pewnością jest ich więcej, jednak wymienione alternatywy wydają się najbardziej dostępne oraz legalne w odniesieniu do przepisów obowiązujących w większości firm ubezpieczeniowych.

Należy bowiem podkreślić, że każdy przyszły klient towarzystwa ubezpieczeniowego zobowiązany jest do udzielania rzetelnych i prawdziwych informacji podczas wywiadu oraz negocjacji z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej – na podanych danych opiera się bowiem proces weryfikacyjny oraz ustalane zostają warunki opłacania ubezpieczenia OC. W celu uzyskania najkorzystniejszej oferty pod względem finansowym, warto kierować się wspomnianymi wskazówkami, ukazującymi kilka sposobów na tańsze OC.

Źródło: „Poradnik: Jak mieć najtańsze OC samochodu na rynku (13 sposobów!)” https://zaradnyfinansowo.pl/poradnik-jak-miec-najtansze-oc/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
opony rolnicze

Jak dobrać opony do maszyn budowlanych?

Korzyści zastosowania folii ochronnej na samochód