in

Jak szybko sprzedać używany samochód?

sprzedaż auta

W przypadku, gdy mamy używane auto, które niestety już nam się wysłużyło, albo po prostu znudziło, nic nie stoi na przeszkodzie by je sprzedać. Sposobów na sprzedaż samochodu jest kilka, ale warto przyjrzeć się każdej możliwości z osobna. Kilka sposobów na sprzedaż samochodu zostaną przybliżone poniżej.

 

Przygotowanie pojazdu do sprzedaży

Dla każdego posiadacza auta na sprzedaż oczywistym jest, że samochód musi być odpowiednio przygotowany. Niekiedy nie wystarczy go porządnie wyczyścić w środku, ale należy zadbać również o wszelkie usterki, dokonać drobnych napraw i poprawek, a także wyczyścić lakier samochodu i porządnie wyprać tapicerkę, lub odświeżyć skórę na siedzeniu. Oczywiście dokładne wyczyszczenie może zwiększyć szansę na sprzedaż samochodu nawet o kilkanaście procent, dlatego warto się przyłożyć. Poza przygotowaniem auta do sprzedaży, należy w ogóle wykazać chęć zbycia pojazdu, czyli podać w Internecie ogłoszenie motoryzacyjne. Aby ogłoszenie motoryzacyjne dobrze wyglądało w Internecie należy:

  • znaleźć odpowiednią stronę z ogłoszeniami,
  • zrobić zdjęcia i dodać je na stronę
  • jeśli auto posiada jakieś wady, rysy, to również trzeba je sfotografować
  • udostępnić dane ogłoszeniodawcy oraz wszystkie informacje o samochodzie
  • przygotować książeczkę serwisową, kartę pojazdu, a także dowód rejestracyjny auta.

Następnie po dodaniu ogłoszenia motoryzacyjnego, należy oczekiwać aż zgłosi się chętny kupiec i zgłosi chęć zakupu samochodu, który wystawiliśmy w ogłoszeniu. Samochody używane, ale i dostawczy znaleźć można w odpowiednich kategoriach, więc nie powinno być kłopotów ze znalezieniem naszego ogłoszenia. Wystarczy wówczas czekać na klienta i umówić się z nim na oględziny. Dobrze przygotowany do sprzedaży samochód osobowy, będzie zachęcał do kupna, a klienci nie będą mieli dużej możliwości negocjacji ceny, co pozytywnie wpłynie na sprzedaż samochodu za pośrednictwem ogłoszenia motoryzacyjnego.

 

Popularne serwisy z ogłoszeniami!

Chcąc zbyć pojazd, musimy się liczyć z tym, że ogłoszenie motoryzacyjne, to nie jedyny sposób na sprzedaż samochodu. Możemy również jeszcze skorzystać z takiego dobrodziejstwa dzisiejszych czasów jak auto giełda online. Chyba nie ma nic prostszego jak zakup samochodu i sprzedaż samochodu z domu. Ponad to możemy również skorzystać ze skupów aut, a także komisów samochodowych, oraz popularnych serwisów ogłoszeniowych, takich jak sprzedajemy.pl, olx.pl, otomoto.pl, gratka.pl i samochody.pl, który jest stricte przygotowany do sprzedaży samochodów. Wyszukiwarka i filtry są precyzyjne, a naszym zadaniem jest jedynie skontaktowanie się z ogłoszeniodawcą, lub dodanie ogłoszenia motoryzacyjnego, jeśli chcemy pojazd sprzedać.

 

O czym musisz pamiętać sprzedając samochód?

Ważne, byśmy pamiętali również o formalnościach. Istotna jest przy sprzedaży auta sporządzona umowa kupna sprzedaży, a także wszelkie dokumenty związane z samochodem osobowym, czy dostawczym. Prócz umowy kupna sprzedaży, ważne jest również zgłoszenie nabycia pojazdu, co można obecnie zrobić na profilu zaufanym i należy się również udać do ubezpieczyciela, oraz urzędu, by zarejestrować pojazd. To samo dotyczy zbycia pojazdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jak dbać o klimatyzacje w samochodzie

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

wynajem samochodu

Od czego zależy wysokość kaucji za wynajem auta?