in

Auto osobowo-dostawcze dla rodziny – czy to dobry pomysł?

Samochód dla rodziny musi sprostać licznym wymogom. Powinien być wygodny i bezpieczny, a przy tym funkcjonalny i stosunkowo niedrogi w utrzymaniu. Znalezienie takiego auta to spore wyzwanie, dlatego trzeba przy tej okazji pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Auto osobowo-dostawcze – alternatywa dla SUV-a

Wielu klientów salonu Autoplaza podkreśla, że osobowy dostawczak jest w stanie z powodzeniem zastąpić SUV-a. SUV-y są obecnie niezmiernie popularne, niemniej decydując się na taki nabytek, trzeba się liczyć z naprawdę pokaźnym wydatkiem. Samochody osobowo-dostawcze takie jak np. Ford Transit Courier są tańsze – a gdy w rachubę wchodzi zakup używanego egzemplarza, koszty związane z nabyciem pojazdu są jeszcze niższe. Samochód osobowo-dostawczy w charakterze rodzinnego auta nie jest nowym pomysłem. Jest to rozwiązanie doskonale znane od dawna, a obecnie osobowe dostawczaki są znacznie bezpieczniejsze i lepiej wyposażone niż miało to miejsce 10 czy 20 lat temu.

Auto osobowo-dostawcze dla rodziny – co mieć na uwadze?

Decydując się na zakup Forda Transita Custom czy innego osobowego dostawczaka dla rodziny, trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: ma to być nowy czy używany egzemplarz? Obu opcjom nie brakuje zalet, niemniej wszystko należy sobie dokładnie przeanalizować pod kątem własnych potrzeb oraz finansowych możliwości. Istotne jest również to, czy samochód będzie wykorzystywane jedynie do celów prywatnych, czy też do tych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – w praktyce osobowe dostawczaki często pełnią dwie funkcje jednocześnie. Ważnymi parametrami są wielkość przestrzeni ładunkowej oraz dopuszczalna całkowita masa pojazdu. Jeśli masa ta przekracza 3,5 tony, wówczas prawo jazdy kat. B nie wystarczy do prowadzenia auta. Duże znaczenie mają ponadto systemy bezpieczeństwa, w jakie wyposażony jest samochód. W przypadku egzemplarzy z rynku wtórnego koniecznie trzeba dokładnie sprawdzić stan prawny oraz techniczny pojazdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak wybrać właściwą markę opon?

Naprawa samochodów z USA

Uszkodzone samochody z USA. Dlaczego warto je sprowadzać do Polski?