in

Jak wybrać właściwą markę opon?

Czy marka wpływa na jakość opon? Tak! Nie bez powodu w branży funkcjonuje podział na segmenty. Wiele marek korzysta z własnych, unikalnych technologii oraz rozwiązań, które wpływają na końcowe parametry opony. Sprawdź artykuł i dowiedz się, jak wybrać właściwą markę opon!

Klasy opon – jakie są różnice?

Producenci z branży oponiarskiej są podzieleni na trzy segmenty – ekonomiczny, średni oraz premium (takie opony znajdziesz tutaj: https://www.24opony.pl/). Przeglądając oferty poszczególnych sklepów, to właśnie ten podział rzuca się w oczy jako pierwszy, choć warto pamiętać że jest on umowny.

O tym, do jakiej klasy zalicza się konkretny producent, decyduje bardzo wiele czynników. Wśród najważniejszych warto wymienić: lata stażu na rynku, zaplecze technologiczne i produkcyjne, techniczne know-how, czy sukcesy konkretnych modeli.

Każdy z segmentów wyróżnia nie tylko różna cena, ale i nieco inne zalety. Aby ułatwić wybór producenta, poniżej przedstawiamy krótko każdą klasę opon, wraz z wyszczególnieniem kilku uznanych w branży marek!

Marki opon klasy ekonomicznej

Marki opon klasy ekonomicznej wyróżniają się solidną jakością, dostępną w najbardziej przystępnej cenie. Opony z tego segmentu spełniają międzynarodowe normy jakościowe i mogą być optymalnym wyborem do jazdy mniejszym samochodem w spokojnych warunkach pogodowych.

Najważniejsze zalety:

 • najniższa cena,
 • jakość spełniająca międzynarodowe normy,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa przy spokojnym stylu jazdy.

Wiesz już, że chcesz postawić na marki klasy ekonomicznej? Sprawdź opony Barum, Viking, Dębica lub Apollo!

Marki opon klasy średniej

Marki opon klasy średniej łączą w sobie zaawansowane technologie, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny. Wybór tego segmentu zalecany jest dla kierowców, którzy chcą podróżować bezpiecznie zarówno na długich trasach, jak i krótkich, miejskich odcinkach. ‘

Najważniejsze zalety:

 • bardzo dobry stosunek jakości do ceny,
 • dobry poziom parametrów oraz bezpieczeństwa jazdy.

Do popularnych producentów klasy średniej należą: Hankook, Fulda, Sava, Cooper oraz BFGoodrich.

Marki opon klasy premium

Marki opon klasy premium to produkty najwyższej jakości, doceniane przez kierowców na całym świecie. Zazwyczaj jest to ogumienie, które jest przystosowane do intensywnej eksploatacji, a także sportowego i agresywnego stylu jazdy.

Najważniejsze zalety:

 • najwyższa trwałość i bezpieczeństwo,
 • znakomite parametry jezdne,
 • modele opon doceniane przez profesjonalistów,
 • przystosowanie do najmocniejszych aut.

Oczekujesz najwyższej i bezkompromisowej jakości? Sprawdź marki klasy premium takie jak: Michelin, Goodyear, Continental, Bridgestone oraz Yokohama.

Wybór opon i producenta – czym się kierować?

Gdy mamy wybraną klasę opon, przychodzi czas na wybór producenta i konkretnego ogumienia. Model opony warto dobierać przede wszystkim według typu pojazdu. Inne rozwiązania technologiczne stosuje się w oponach osobowych, a inne np. w oponach terenowych i dostawczych.

Pomocne w doborze konkretnych opon może okazać się kilka źródeł. Oto kilka naszych wskazówek, czym się kierować przy wyborze marki opon:

 • opiniami innych kierowców,
 • ocenami profesjonalistów,
 • notami w renomowanych testach opon.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
skrzynia

Skrzynia manualna czy automatyczna – która spełni Twoje wymagania?

Auto osobowo-dostawcze dla rodziny – czy to dobry pomysł?