in

Ceramika na lakierze samochodowym- do czego służy?

powłoka ceramiczna

Każdy kierowca bez wątpienia kocha swoje auto. Wobec tego jest on gotowy dołożyć wszelkich starań, by zachowało ono jak najdłużej swój nieskazitelny wygląd. Jednak intensywna eksploatacja, a także upływający czas odciska dość widoczne piętno, szczególnie na lakierze samochodowym. Dodatkowo sól na drodze, czy inne, niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że karoseria auta może znacznie ucierpieć. Właśnie w celu zabezpieczenia jej przed uszkodzeniami, warto skorzystać z ochrony ceramicznej. Do czego ona służy?

 

Ceramika na lakierze- czym jest?

Zacznijmy od prostego wyjaśnienia, czym tak w zasadzie jest tytułowa powłoka ceramiczna, nakładana na nasz lakier samochodowy. Otóż jest to nic innego jak specjalistyczny związek chemiczny, który nakładamy na powłokę lakierniczą. Dzięki temu nasza karoseria może zyskać dodatkowe zabezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, że lakier musi zostać odpowiednio przygotowany do takiego zabiegu, by ceramika mogła być skuteczna. Wobec tego, należy powierzyć ten proces w całości specjalistom jak np. autoklinika.bialystok.pl. Pracujący tam specjaliści na przestrzeni lat stali się liderami w branży ceramicznego zabezpieczenia lakieru, co oznacza, że dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, by przeprowadzić ten proces poprawnie od początku do końca. Ceramika na lakierze, jest powłoką wykonaną w nanotechnologii. Położenie jej w odpowiedni sposób na podwoziu samochodu, wykształci twardą powłokę, która ochroni lakier przed uporczywymi uszkodzeniami.

 

Jak działa powłoka ceramiczna?

Niektórzy z nas błędnie uważają, że powłoka ceramiczna sprawi iż nawet najbardziej sfatygowany lakier będzie wyglądał jak nowy. Otóż, jest to przekonanie całkowicie błędne. By zrozumieć jak działa ceramika, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się z bliska lakierowi samochodowemu. W dużym powiększeniu da się zauważyć na nim charakterystyczne pory. Nałożenie powłoki ceramicznej sprawia, że zyskują one dodatkową szczelność, a także zabezpieczenie w postaci skorupy. „Pancerz” z ceramiki jest niezauważalny, gdyż jego grubość to około 2-3 mikrony. Odpowiednie nałożenie ceramiki, na lakier, który nie jest zniszczony nie tylko uchroni go przed starzeniem, ale także przed:

  • zarysowaniami
  • szkodliwym działaniem promieni UV, które prowadzą do płowienia lakieru
  • zabrudzeniami, które uporczywie przylegają do karoserii
  • fizycznymi uszkodzeniami

Cały proces nakładania ceramiki na lakier samochodowy może zająć od kilku do kilkunastu godzin, jednak poświęcenie tego czasu jest absolutnie warte, gdyż zyskamy niezawodną ochronę. Jak łatwo można się domyślić, nasz lakier samochodowy jest najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy, gdzie odpryskujące spod kół drobne kamyczki, szybko i skutecznie powodują ubytki karoserii. Zwykle kierowcy nie zawracają sobie głowy jednym lub dwoma niewielkimi zarysowaniami. Jednak z biegiem czasu powstaje ich coraz więcej, a nasze auto w niczym nie przypomina już tego, które kupiliśmy. Warto więc odpowiednio wcześnie nałożyć ceramikę na lakier i cieszyć się jego nienagannym wyglądem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Sprowadzanie aut dostawczych zza granicy, czy nadal się opłaca?

jak dbać o klimatyzacje w samochodzie

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?