Większość właścicieli samochodów dba o nie jak o własne dziecko. Mimo to zdarza się, że trzeba w nim coś naprawić. Często kupujemy też używane auta, które, nierzadko wymagają drobnych lub większych napraw. Niestety, czasami zreperowania wymaga silnik. Jak wygląda, ile kosztuje naprawa silników?
Jak długo może trwać naprawa silnika?
Choć przyzwyczajeni jesteśmy do życia w biegu i ekspresowych usług, naprawa silników musi trochę trwać. Pełna regeneracja trwa około tygodnia. Dlaczego tak długo? Najprawdopodobniej obejmie ona szlifowanie wału korbowego, wygładzanie cylindrów, wymianę panewek oraz tłoków, a czasem nawet szlifowanie zaworów. Taka naprawa to koszt nawet 3000 zł. Na szczęście, czasami wystarczy jedynie częściowa naprawa silników, która kosztuje dużo mniej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jest on zniszczony, a także jak bardzo dbaliśmy o silnik przed naprawą. Skuteczne i szybkie naprawy możecie znaleźć u NowyMotor.
Czy zawsze opłaca się naprawa silników?
Głównym kryterium wyboru, pomiędzy naprawą silnika a kupnem kolejnego, używanego. Ceny silników wahają się od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy. Za diesla trzeba zapłacić trochę więcej. Jakie zatem zalety i wady ma wymiana silnika, zamiast naprawy obecnego?
Zalety:
– Zaletą może być cena. Przede wszystkim będzie ona znana od początku, podczas gdy naprawa może być skarbonką bez dna. Często jest to też bardziej opłacalna opcja.
– Jeśli wybierzemy jedynie przekładkę silnika, nie trzeba wtedy wymieniać dowodu rejestracyjnego ani zgłaszać tego faktu do wydziału komunikacji. Konieczne jest to jedynie wtedy, gdy zmiana będzie obejmować pojemność silnika bądź jego moc.
Jakie wady może mieć opcja wymiany silnika?
– Przede wszystkim jest to ryzyko, że kupimy silnik, który jest w jeszcze gorszym stanie, niż ten, który chcemy wymienić.
– Jeśli chcemy kupić silnik o niewielkim przebiegu i w świetnym stanie technicznym, zapłacimy za niego odpowiednio więcej.
Jak widać, naprawa silników to dość skomplikowana i złożona sprawa. Niewiele osób tak naprawdę zna się na samochodach. Dlatego też warto mieć zaufanego mechanika, który pomoże nam wybrać najlepszą dla nas opcję, gdy tylko silnik naszego auta przestanie działać prawidłowo.