in

Na czym polega kasacja auta i kiedy trzeba oddać samochód do złomowania? Gdzie oraz w jaki sposób przeprowadzić kasację aut w Gdańsku i Gdyni?

Kasacja auta to utylizacja samochodu w całości lub jego demontaż na części, które nadają się jeszcze do użytku. Kasacji podlegają samochody, które uległy poważnemu uszkodzeniu, są niekompletne lub w tak kiepskim stanie technicznym, że ich naprawa jest nieopłacalna ekonomicznie dla właściciela.

Kasacji samochodu można dokonywać wyłącznie w wyznaczonych do tego placówkach, którymi są przedsiębiorstwa prowadzące punkty zbierania pojazdów i autoryzowane stacje demontażu. Za kasację pojazdu poza wskazanymi miejscami grozi kara w wysokości od 10 do 300 tysięcy złotych.

Aby oddać samochód do kasacji, trzeba okazać:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość właściciela auta,
  • dowód rejestracyjny samochodu i jego kartę,
  • dokument potwierdzający własność, jeśli właściciel pojazdu jest inny niż wpisany w dowodzie rejestracyjnym.

Stacja demontażu, po przyjęciu samochodu, wydaje dokumenty zaświadczające jego kasację oraz unieważnienia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Po kasacji samochodu, w ciągu 30 dni należy zgłosić wniosek o wyrejestrowanie pojazdu we właściwym urzędzie miasta lub gminy. Do wniosku trzeba dołączyć otrzymane w stacji demontażu unieważniania i tablice rejestracyjne.

Kasacja aut (pomorskie) jest bardzo popularna. Najbardziej polecany do kasacji samochodów jest Skup Aut Gdańsk/ Gdynia. Stacja demontażu działa pod numerem G/02 SB, a samochody składowane i złomowane są w Kieleńskiej Hucie k. Gdyni na powierzchni ponad 10 hektarów. Warto skorzystać z usług firmy w tym zakresie. Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią fachowo doradzić, czy samochód faktycznie nadaje się do złomowania, czy może warto sprzedać go w prowadzonym przez firmę skupie aut w Gdańsku i Gdyni.

Ile kosztuje złomowanie pojazdu?

Punkty przyjmujące takie jak sprzedajnamauto.pl nie mają prawa pobierać od nas żadnych opłat, chyba że pojazd jest lżejszy niż wartość wpisana w dowodzie – wtedy mogą one żądać od nas dopłaty w wysokości nawet 10 zł za każdy brakujący kilogram.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
suzuki vitara

Jazda testowa Suzuki Vitara. Elektryczna czy hybrydowa wersja napędu?

samochod sportowy

O czym trzeba pamiętać wypożyczając auto w wypożyczalni samochodów sportowych?