in

Czym różni się OC od AC?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa odpowiedzialności cywilnej, dzięki której w razie spowodowania wypadku lub stłuczki nie musisz się martwić m.in kosztami naprawy uszkodzonego samochodu osoby trzeciej. Możesz również wybrać polisę AC, która zapewnia dodatkową ochronę. Czym się różnią od siebie te ubezpieczenia? Czy warto posiadać OC i AC?

Polisy komunikacyjne dzielimy na te obowiązkowe oraz dobrowolne. OC należy do ubezpieczeń pierwszej kategorii, natomiast AC do tej drugiej. Wśród dodatkowych, nieobowiązkowych polis komunikacyjnych można znaleźć też tzw. NNW czy Assistance.

 

Co to jest OC?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do posiadania ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, popularnie nazywanego po prostu OC. W swojej standardowej wersji jest ono ważne przez 12 miesięcy od momentu zawarcia umowy, ale w określonych przypadkach  istnieje też możliwość zawarcia polisy na krótszy okres . Niezależnie od czasu trwania, dzięki niej jesteś chroniony przed odpowiedzialnością finansową w przypadku spowodowania szkody wyrządzonej innym uczestnikom ruchu drogowego. Ubezpieczenie OC obejmuje nie tylko mienie, czyli samochód poszkodowanych, ale również ich zdrowie czy życie.

 

A czym jest AC?

AC to skrót od Autocasco. Kierowcy nie mają obowiązku jego posiadania, jednak może się często okazać ono niezwykle przydatne. AC chroni Twój pojazd w przypadku wypadku czy kolizji, które powstały z Twojej winy. Dzięki temu, że posiadasz Autocasco, nie musisz się martwić kosztami naprawy swojego samochodu. Ten rodzaj polisy chroni Cię również w sytuacji, gdy dojdzie do powstania szkód z udziałem osób trzecich. Chodzi m.in o akty wandalizmu, ale również o działanie sił natury jak grad, huragan czy powódź. AC to także ubezpieczenie na wypadek kradzieży pojazdu.

 

OC czy AC? Wybierz polisę dla siebie w LINK4!

Jeśli szukasz dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia, nie mogłeś trafić lepiej. W LINK4 przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę polis, dzięki której zabezpieczysz się na wypadek nieprzyjemnych sytuacji na drodze i nie tylko.

Możesz wykupić przede wszystkim obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W przypadku LINK4, poza podstawową ochroną, możesz liczyć na Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. W ramach tego pierwszego masz zapewnioną pomoc drogową średnio w 30 minut od momentu zgłoszenia, usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku, jeżeli to możliwe, lub holowanie we wskazane miejsce do 100 km czy samochód zastępczy do 3 dni od wypadku, czy kradzieży. Dzięki Assistance Opony możesz liczyć na wymianę uszkodzonego koła na miejscu (jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe) lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeżeli naprawa na miejscu nie jest możliwa.

Dodatkowo możesz również się zdecydować na ubezpieczenie Autocasco. Posiadając ubezpieczenie AC, w zależności od jego zakresu i rodzaju, chronisz siebie przed sporymi kosztami naprawy swojego pojazdu , które mogą powstać w przypadku wypadku lub kolizji, spowodowanych z Twojej winy. Ubezpieczenie Autocasco pozwoli Ci pokryć szkody, które wynikają z czynów osób trzecich, a także działania sił natury.

Dzięki pakietowi OC i AC możesz być spokojny w prawie każdej sytuacji. Pakiet łączy ochronę, zapewnianą przez OC oraz AC. Oprócz tego otrzymujesz wspomniany Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

 

Teraz już wiesz, czym OC różni się od AC

Zasługujesz na najlepszą ochronę. Wiesz już, czym różnią się od siebie OC i AC. Choć są to zupełnie dwie różne polisy, najlepiej chronią razem. OC i AC to uzupełniające się nawzajem ubezpieczenia, które pomogą w przypadku kolizji . Zapoznaj się z ofertą LINK4, porównaj ceny ubezpieczeń i wybierz dla siebie najlepszy pakiet!

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 dostępne tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy powinieneś kupić nowy czy używany samochód?

Wyszukiwarka taksówek – dlaczego warto?