in

Rodzaje turbosprężarek – skuteczne doładowanie silnika

Turbosprężarki, popularnie określane jako „turbo”, to maszyny wirnikowe znajdujące zastosowanie w procesie doładowywania mocy silnika. Wiemy, jak uciążliwa może okazać się awaria turbosprężarki w naszym pojeździe, a przecież jej żywotność jest ograniczona i uzależniona od intensywności eksploatacji auta. Warto zastanowić się, czy bardziej ekonomiczna, a przy tym nie mniej efektywna, okaże się wymiana na nową część, czy może na turbosprężarkę regenerowaną przez zaufany i renomowany serwis.

  • Turbosprężarka – działanie i zastosowanie

  • Rodzaje turbosprężarek dostępne na rynku

  • Turbochargers – renomowany dystrybutor turbosprężarek ze zmienną geometrią

Turbosprężarka – działanie i zastosowanie

Każda turbosprężarka składa się z dwóch podstawowych elementów – turbiny i sprężarki, połączonych poprzez wspólnym wałem. Turbosprężarka jest napędzana przez gazy wylotowe, powodując zwiększanie ilości powietrza dostarczanego w jednostce czasu do cylindrów. Silnik bez turbosprężarki nie jest w stanie doprowadzić takiej ilości tlenu, który pozwoli na spalanie większej ilości mieszanki. W takim przypadku ciśnienie doładowania zależne jest od możliwego do dostarczenia na cylindry tlenu, a nie od ilości podanego paliwa. Turbosprężarki zapewniają swobodny przepływ tlenu niezbędnego do zwiększonego spalania, a co za tym idzie – dają silnikowi maksymalne doładowanie. Więcej informacji o działaniu i budowie turbosprężarek znajdą Państwo na stronie – https://pl.turbochargers-shop.com/.

Rodzaje turbosprężarek dostępne na rynku

Wyróżniamy trzy rodzaje turbosprężarek w zależności od ich konstrukcji i trybu pracy. Doładowanie Bi Turbo to system dwóch turbosprężarek działających równolegle, co ma na celu poprawę nadążności pracy układu względem zmiennych warunków obciążenia. Alternatywą pozostają turbosprężarki Twin Turbo, które charakteryzuje podobna budowa, jednak odmienny tryb pracy. W układzie tym występuje turbosprężarka mniejsza, działająca na niskich obrotach silnika, oraz druga – większa, która rozpoczyna pracę, przejmując ostatecznie kontrolę, przy wyższych obrotach, a więc przy pełnym obciążeniu. Ostatni układ to turbosprężarki Twin Scroll, które działają na podstawie rozdzielenie kolektora wydechowego na dwa kanały, pierwszy obsługujący cylindry zewnętrzne, drugi zaś – wewnętrzne.

Turbochargers – renomowany dystrybutor turbosprężarek ze zmienną geometrią

Turbochargers to renomowany dystrybutor turbosprężarek regenerowanych i nowych (https://pl.turbochargers-shop.com/nowe-turbosprezarki). Oferujemy sprzęt najlepszych producentów, co gwarantuje żywotność oraz efektywność pracy produktów. Producenci samochodów coraz częściej decydują się na montowanie w nowych modelach turbosprężarek o zmiennej geometrii, w których łopatki turbiny płynnie zmieniają kąt nachylenia. To obecnie najczęściej spotykane rozwiązanie, które pozwala zniwelować wpływ bezwładności i efektu turbodziury. W naszym sklepie znajdą Państwo niezwykle efektywne turbosprężarki Garrett (https://pl.turbochargers-shop.com/turbosprezarki-garrett), wykorzystujące nowe technologie pracy, by wymiernie wpływać na doładowanie jednostki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Gdzie kupić akcesoria drogowe?

Jak dobrze kupić i sprowadzić auto z Niemiec?